Ljubav ne poznaje granice: Zavolela Krstu - naučila novi jezik!
Balkanska gradina

Ljubav ne poznaje granice: Zavolela Krstu - naučila novi jezik!

pre 7 godina Anđela Risantijević

Iako ljubav ne poznaje granice, dolazak u novu sredinu, naročito onu u kojoj se govori nekim drugim jezikom - nosi sa sobom izazove, čak i onda kada jezik nije sasvim egzotičan i stran.

Nepoznavanje jezika sredine u kojoj živite dovodi može vas dovesti u neprijatan položaj, a samo strpljenje, želja da prepreku savladate i ljubav može vas dovesti do toga da jezik lako i brzo savladate - čime postajete deo svoje sredine.

Nije lako biti snaja - ali, kada nekoga zavolite kao što je Zagorka zavolela Krstu - onda zavolite i jezik i običaje  novog okruženja u kome živite.

Ipak... kada jezik i običaje savladate - tu nevolji nije kraj, već naprotiv, tek počinje...

https://www.youtube.com/watch?v=W513RBozSxY&feature=youtu.be

Projekat "Balkanska gradina" sufinansiran je iz budžeta Republike Srbije – Ministarstva kulture i informisanja Napomena: „Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva”.

Podeli vest
O autoru
Anđela Risantijević

Kratka biografija autora trenutno nije dostupna.